کف کاذب در صنایع سنگین

کف کاذب چه کاربردی در صنایع سنگین دارد؟

با گسترش صنایع سنگین، استفاده از کف کاذب به عنوان یکی از موارد ضروری و اساسی. در محیط‌های صنعتی. برای جلوگیری از حوادث ناگهانی و ایمنی کارکنان به عنوان یک مسئله جدی مطرح‌ شده‌ است.

کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی، به دلیل مزایایی که دارند. به عنوان گزینه‌ای ایده آل برای ایجاد یک سطح صاف و ضد لغزش در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این مقاله، به بررسی کاربردهای کف کاذب در صنایع سنگین پرداخته و به بررسی مزایا و معایب این نوع کف پرداخته می‌شود.

۱. کف کاذب در صنایع سنگین مزایای استفاده از کف کاذب در صنعت فولاد

کف کاذب، یکی از محصولاتی است که در صنایع سنگین مانند صنعت فولاد کاربرد فراوانی دارد. این سازه، دارای مزایای بسیاری است که می‌تواند به بهبود کارایی و ایمنی صنعت فولاد کمک کند.

استفاده از کف کاذب در این صنعت، مزایای زیادی دارد.

اولین مزیت آن ایجاد یک سطح صاف و یکنواخت است که به عنوان زیرسازی برای تجهیزات و وسایل مورد استفاده در این صنعت عمل می‌کند.

همچنین، کف کاذب به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و حرارت. می‌تواند به بهبود عمر مفید تجهیزات و وسایل صنعت فولادی کمک کند.

از دیگر مزایای استفاده از کف کاذب در صنایع، میتوان به ایجاد یک محیط کاری ایمن اشاره کرد. این سازه، دارای مقاومت بالا در برابر لغزش و سایر خطرات احتمالی است. که می‌تواند به کاهش تعداد حوادث و افزایش ایمنی کارکنان صنعت فولاد کمک کند.

کف کاذب در صنایع سنگین

همچنین، کف کاذب دارای ویژگی ضد آتش بوده و می‌تواند به کاهش خطر حریق در این صنعت کمک کند.

ویژگی دیگر کف کاذب آرمان فلور، آنتی استاتیک بودن آن است. یعنی سازه خاصیت الکترو استاتیکی داشته و الکتریسیته ساکن را در خود نگه نمیدارد. با عبور این بار الکتریکی، کارکنان از خطر برق گرفتگی. دستگاه‌ها از خطر اختلال و کل صنعت از خطر آتش سوزی در امان میماند.

به‌ طور خلاصه، استفاده از کف کاذب در صنعت فولاد، به عنوان یکی از صنایع سنگین کشور. می‌تواند به بهبود کارایی و ایمنی این صنعت کمک کند.

این سازه، دارای مزایایی مانند:

– ایجاد سطح صاف و یکنواخت

مقاوم در برابر دما و حرارت

– ایجاد محیط کاری ایمن

– ویژگی ضد آتش

– و خاصیت آنتی استاتیکی

بوده که در حفظ انرژی نقش مهمی دارند. به همین دلیل، استفاده از کف کاذب در صنایع مهم کشور، مورد توجه قرار گرفته است.

۲. کاربرد کف کاذب آلومینیومی در صنایع سنگین

کف کاذب آلومینیومی یکی از محبوب‌ترین و پر کاربردترین سازه و زیر ساخت، در صنایع سنگین است. کف کاذب آلومینیومی، به منظور جایگزینی کف‌های سنگی سنگین ساخته شده‌اند. استفاده از کف کاذب آلومینیومی به جای کف‌هایی چون، کف کاذب سراوینل یا کف کاذب سنگ. موجب به وجود آمدن یک سطح صاف و مناسب در انواع فضاهای صنعتی و تجاری شده‌اند.

یکی از مزایای استفاده از کف کاذب آلومینیومی، سبک وزنی آن است. کف کاذب آلومینیومی در مقایسه با کف‌های سنگی، سنگین نیستند و به راحتی قابل حمل و نقل هستند.

مورد بعدی مربوط به مراحل نصب کف کاذب آلومینیومی است. که در سریع‌ترین حالت ممکن انجام میشود. نصب راحت کف کاذب آلومینیومی باعث شده تا از محبوب‌ترین سازه‌ها برای نصاب به شمار رود.

همچنین، کف کاذب آلومینیومی مقاومت بالایی نسبت به عوامل خشن بیرونی دارد. این ویژگی از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در صنایع سنگین، کف‌ کاذب، در  معرض عواملی چون.

آب، روغن، گازهای صنعتی، فشار، ضربه‌های شدید و مواد شیمیایی مختلف هستند. به همین دلیل، باید از کف کاذب مقاومی چون کف کاذب آلومینیومی استفاده کرد.

مزیت دیگر کف کاذب آلومینیومی، امکان تنوع طراحی آن است. با توجه به نیاز صنعتی یا تجاری، می‌توان از طرح‌های مختلف برای دکور محل استفاده کرد.

این امکان باعث‌ شده.‌ که کف کاذب آلومینیومی به دلیل ظاهر زیبا و قابل استفاده در انواع فضاها، مورد توجه قرار گیرد.

در کل، استفاده از کف کاذب آلومینیومی در صنایع سنگین به دلیل ویژگی‌های آن از جمله

– سبک وزنی

– مقاومت در برابر خوردگی

– تنوع طراحی

– مقاومت بسیار بالا

– قیمت مناسب

– نصب آسان

– خاصیت آنتی استاتیکی

می‌تواند گزینه مناسبی برای ساختمان‌های صنعتی و تجاری باشد.

۳. مزایا استفاده از کف کاذب در صنعت ساختمانی

استفاده از کف کاذب در صنعت ساختمانی. به دلیل قیمت مناسب و نصب آسان در بسیاری از موارد، مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، باید به نوع کف کاذب و کاربردهایی که برای ما دارند، توجه کنیم.

در وهله اول بهتر است با مزیت‌های کف کاذب ایده آل آشنا شوید.

 1. مقاومت: کف کاذب با کیفیت، در برابر ضربه و فشار، مقاوم است. در صورتی که بار زیادی بر روی آن قرار گیرد، دچار خمیدگی، شکستن و آسیب به ساختار نمیشود.
 2. ضد آب: اگر روی کف کاذب آب یا هر مایع دیگری بریزد، سازه پوسیده نمیشود. این مزیتی است که هر سازه‌ای ندارد. و بیشتر مختص کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی است.
 3. نصب تجهیزات زیر کف کاذب: کف کاذب به دلیل ساختار مناسبی که دارد. موجب شده تا بتوان تجهیزات یا تاسیسات ساختمانی را از زیر آن عبور داد. سیم کشی برخی محیط‌ها باید به صورت رو کار باشد. یا در اکثر محل‌ها سیستم سرمایشی یا تهویه هوا وجود دارد. بهترین فضا برای اجرا و نصب موارد گفته شده، زیر کف کاذب است.
 4. رطوبت هوا: برای ساخت کف کاذب استاندارد باید همه جوانب از جمله دمل را مد نظر قرار داد. به همین دلیل اگر سازه مطابق اصول خاصی طراحی و ساخته شده باشد. عواملی مانند رطوبت، بی آسیب هستند. اما اگر خلاف روش سازه تولید شود، هزینه‌های جانبی خواهد داشت.
 5. دسترسی به زیر کف کاذب: تایل کف کاذب باید سبک و قابل جا به جایی باشد. زیرا بعد از را اندازی دستگاه‌ها یا تاسیسات سختمانی، باید راهی برای بررسی مجدد وجود داشته باشد. از آنجا که تایل کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی. وزن استاندار دارد، میتوان به راحتی آنها را جا به جا کرد. بدین ترتیب به زیر سازه هم میشود دسترسی داشت.
 6. هزینه نگهداری: هر محصولی که نیاز به هزینه برای دوام داشته باشد، کلاهبرداری محسوب میشود! چرا که نشان دهنده کیفیت پایین بوده و ضرر مالی در پی دارد. در خرید کف کاذب دقت کنید. سازه‌ای نیاز به هزینه‌های مدتی داشته باشد، کیفیت و کارآیی ندارد.

کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب فولادی تنها نوع کف کاذب هستند. که نیاز به هیچ هزینه‌ای نداشته و شمانت کیفیت دارند.

 1. مقاوم در برابر حوادث ناگهانی: کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب فولادی ساختار مستحکمی دارند. اتصالات و نصب هر دو به وسیله پیچ و مهره است.

بنابراین اگر حادثه‌ای مانند آتش سوزی اتفاق بیافتد، اجزا سازه از هم گسسته نمیشوند. یا اگر زلزله رخ دهد، اجزا کف کاذب ویران نمیشوند.

 1. آکوستیک هستند: با اینکه در محیط‌های کاری سر و صدای زیادی وجود دارد. اما یکی از راه‌های کاهش این صداها، استفاده از کف کاذب است.

کف کاذب سطح بخصوصی داشته و از ورود صداهای اضافه به محل کار جلوگیری میکند. همچنین جلوی پخش مجدد صدا یا اصطلاحا، اکو شدن را میگیرد. بنابراین نویز و اصوات آزار دهنده تا حد بسیاری کم میشوند.

 1. بار مرده ساختمان: قرار نیست با نصب کف کاذب، امنیت ساختمان به خطر بیفتد. حفظ امنیت، ارتباط مستقیمی با وزن کف کاذب دارد. از آنجا که نصب کف کاذب روی زمین اصلی ساختمان انجام میشود. و به بتن ریزی و سرامیک کاری احتیاجی نیست. بار مرده ساختمان از بین میرود.
 2. آنتی استاتیک: وجود الکتریسیته ساکن خطرات جدی و غیر قابل پیش بینی به همراه دارد که پیشتر به آنها اشاره شد. تنها راه پیشگیری از آسیب‌های الکتریسیته ساکن، نصب کف کاذب است. اما نه هر کف کاذبی! مثلا کف کاذب سراوینل آنتی استاتیک نیست زیرا سرامیک ماهیتا این ویژگی را نداشته و نمیتوان به آن افزود. اما کف کاذب آلومینیومی و فولادی آنتی استاتیک هستند و الکتریسیته ساکن را از خود رد میکنند.
 3. سطح یکنواخت: کف کاذب فولادی و آلومینیومی را میتوان روی زمین ناهموار نصب کرد. با این تفاوت که پایه‌های قابل تنظیم، سطح همواری را فراهم خواهند کرد.
 4. ضد فرو رفتگی: از آنجا که بار ناشی از تجهیزات صنعتی زیاد است. سازه فولادی و آلومینیومی فرو نمیروند. زیرا مقاوم‌ترین مواد اولیه در ساخت آنها به کار برده شده.

با توجه به مزایا فوق، استفاده از کف کاذب درهر محیطی با هر کاربردی ممکن است.

۴. تفاوت کف کاذب با سایر روش‌های ساختمانی

کف کاذب یکی از روش‌های ساختمانی است که در صنایع سنگین و ساختمانی به کار می‌رود. کف کاذب معمولا با ایجاد یک فضای خالی بین سطح اصلی (زمین) و سازه ساخته می‌شود.

تفاوت اصلی کف کاذب با سایر مصالح ساختمانی در این است. که در ساخت کف کاذب از انواع مختلفی از مواد اولیه استفاده می‌شود. به‌طور مثال، فولاد، بتن، آلومینیوم، چوب و پلاستیک در ساخت سازه استفاده می‌شود.

این تنوع در مواد اولیه باعث شده تا گونه‌های مختلفی از کف کاذب در بازار وجود داشته باشد. به نمونه‌های زیر دقت کنید تا با انواع کف کاذب آشنا شوید.

 • کف کاذب ساخته شده از آلومینیوم
 • کف کاذب ساخته شده از فولاد
 • کف کاذب ساخته شده از چوب
 • کف کاذب ساخته شده از سرامیک
 • کف کاذب ساخته شده از شیشه
 • کف کاذب ساخته شده از سنگ
 • کف کاذب ساخته شده از پلاستیک

همانطور که میبینید، اسامی هر نوع از مواد اولیه ساخت انها وام گرفته شده. حتی به طور نسبی میتوان میزان مقاومت هر یک را حدس زد.

مقاوم‌ترین کف کاذب شناخته شده در جهان، کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی است. در حالی که سست‌ترین کف کاذب، کف کاذب چوبی محسوب میشود.

از مزایای استفاده از کف کاذب در صنایع سنگین می‌توان به عدم نیاز به ساختار پشتیبانی برای سطح زمین. عمر طولانی دستگاه‌ها، مقاومت در برابر شوک‌ها و ضربات. توانایی تحمل وزن‌های سنگین و استقامت در شرایط سخت و نا مساعد محیطی اشاره کرد.

به‌طور کلی، کف کاذب برای صنایع سنگین مانند کارخانجات، انبارها و کارگاه‌ها بسیار مناسب هستند. در صورتی که در این صنایع از کفپوش‌های ساده استفاده شود، ممکن است، به سرعت خراب شوند و نیاز به تعمیرات مکرر داشته باشند.

کف کاذب در صنایع سنگین

اما با استفاده از کف کاذب فولادی و آلومینیومی، می‌توان تمام مخارج اضافه و مدتی را حذف کرد.

کف کاذب در صنایع سنگین

با توجه به موارد بیان شده، می‌توان گفت که کف کاذب یکی از بهترین روش‌های ساختمانی برای صنایع سنگین است.

با خرید و نصب کف کاذب، میتوان ساختاری مقاوم و ایمن را برای صنایع سنگین به وجود آورد.

تشخیص بهترین نوع کف کاذب

برای تشخیص بعترین کف کاذب باید چند نکته مختصر را بدانید.

 • نکته اول: حتما از ‌های معتبر که عرضه مستقیم دارند خرید کنید. خرید از واسطه‌ها علاوه بر افزایش قیمت سازه، شما را از ضمانت پس از فروش محروم میکند.
 • نکته دوم: استحکام متریال استفاده شده در ساخت سازه را ارزیابی کنید. مثلا کف کاذب سراوینل مقاومت کمتری نسبت به نوع فولادی و آلومینیومی دارد.
 • نکته سوم: سازه مناسب باید، ساخت استاندارد و اندازه‌های مناسب داشته باشد. به طور مثال شکل تایل مربع و به اندازه دقیق، شصت سانتی متر برای هر چهار گوش است.
 • نکته چهارم: رنگ زیر کف کاذب اگر طوسی روشن باشد، یعنی با رنگ نو و درجه یک رنگ آمیزی شده است. اما اگر تیره و مات باشد، یعنی سازه کیفیت لازم را ندارد.

خلاصه مقاله

با توجه به مزایای استفاده از کف کاذب فولادی و آلومینیومی در صنایع سنگین. این روش ساختمانی به عنوان راه‌حلی مناسب برای بهبود عمر مفید تجهیزات و وسایل صنعتی. و همچنین ایجاد محیط کاری ایمن در صنایع سنگین محسوب می‌شود.

کف کاذب در صنایع سنگین

به‌طور کلی، با توجه به مزایا و تفاوت‌های کف کاذب با سایر روش‌های ساختمانی، می‌توان گفت که استفاده از آن در صنایع سنگین و ساختمانی، یکی از بهترین راه‌حل‌هاست که باعث افزایش ایمنی کارکنان، دستگاه‌ها و کل محیط میشود.

خرید کف کاذب

آرمان فلور، قدیمی‌ترین تولید کننده کف کاذب است. مهارت لازم همراه با بیش از بیست و شش سال سابقه کاری موفق باعث جلب اعتماد مشتریان شده.

از آنجا که تمامی محصولات ما با بهره گیری از متخصصان و بر اساس اصول بین المللی ساخته شده. با افتخار تنها صادر کننده کف کاذب به دیگر کشورها هستیم.

قبل از خرید میتوانید با متخصصان آرمان فلور مشورت کرده. و بعد از مشخص شدن هدف از خرید اقدام به سفارش نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *