تصویر شاخص چیدمان اتاق کودک

در مقاله های گذشته درباره تاثیر رنگ ها بر روی کودکان صحبت کردیم. همچنین نحوه چیدمان برخی از قسمت های یک منزل مسکونی را با یکدیگر بررسی کردیم. در این مقاله به بررسی نحوه چیدمان وسایل اتاق کودک خواهیم پرداخت. برای چیدمان اتاق کودک باید موارد زیادی را در نظر گرفت. مسائلی مانند رنگ های استفاده شده، امنیت اتاق کودک و عدم استفاده از وسایل خطرناک. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

چگونگی چیدمان وسایل اتاق کودک

مهمترین مساله در چیدمان اتاق، دقت به فضای موجود است. اگر در فضاهای کوچک و آپارتمانی زندگی می کنید باید به این نکته توجه ویژه ای بکنید. وسایلی که انتخاب می کنید نیز باید با فضای اتاق همخوانی داشته باشد. استفاده از دکوری ها و تزئینی های بزرگ در اتاق های کوچک پیشنهاد نمی شود.چیدمان وسایل اتاق کودک - استفاده بهینه

در اتاق های کوچک باید بهینه ترین استفاده را از فضاهای موجود نمود. مکان هایی مانند زیر تختها، بالای کمدها و… از بخش هایی هستند که باید به آن ها توجه نمود. در فضاهای کوچک به دلیل عدم استفاده از کمدها باید به گونه ای چیدمان وسایل را انجام داد تا تمام وسایل مصرفی استفاده شود. به همین جهت فضاهایی نظیر زیر تخت ها و مبلمان ها برای ما اهمیت خاصی پیدا خواهند کرد. در مواردی که فرزندان شما از اتاق های مشترکی نیز استفاده می کنند، مساله تامین فضا اهیمت خاصی پیدا می کند. زیرا باید فضای مشترکی برای فرزندان خود ایجاد کنید تا بتوانند وسایل ضروری خودشان را قرار بدهند.

چیدمان وسایل در اتاق های مشترک

در اتاق های مشترک بین دو یا تعداد فرزندان بیشتر، باید به نکات بیشتری توجه داشته باشید. اگر دارای دو فرزند پسر یا دو فرزند دختر باشید، چیدمان برای شما راحتتر خواهد بود.

چیدمان وسایل اتاق کودک

وجود دو فرزند پسر یا دو فرزند دختر به شما این امکان را می دهد تا با تنها یک طراحی بتوانید فضایی دلنشین برای آنها ایجاد کنید. فرضا شما دارای دو فرزند پسر هستید. هردوی آنها به رنگ آبی علاقه خاصی دارند. در نتیجه می توانید از رنگ های آبی برای دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

وجود کتابخانه

بهتر است در طراحی چیدمان وسایل اتاق کودک خود تنها به ظاهر دقت نکنید. از وسایلی که سبب برانگیختگی هوش آنها نیز می شود استفاده کنید. فرضا از اسباب بازی هایی که هوش فرزندان را درگیر می کند استفاده کنید. یا کتاب خانه ای برای کودک خود تعبیه کنید. سپس سعی کنید این مسائل که مربوط به هوش فرزند شما است را جدی بگیرید.

چیدمان وسایل اتاق کودک

برای فرزندان خود می توانید از تخت های یک نفره استفاده کنید. اگر فضای اتاق کوچک است، بهتر است از تخت های دو طبقه استفاده کنید. سعی کنید حتی‌الامکان از تخت های دونفره استفاده نکنید. بهتر است کودکان شما تخت های شخصی جداگانه ای داشته باشند. زیرا مواردی نظیر نظم و انضباط را بهتر می آموزند.

کلام آخر

سعی ما در این مقاله بررسی نکاتی بود تا شما بتوانید چیدمان وسایل اتاق کودک خود را به بهترین شکل انجام بدهید. اگر فرززند شما دارای تیپ های شخصیتی خاصی می باشد، بهتر است برای چیدمان اتاق حتما با مشاوران کودکان صحبت کنید. فرزندان شما مهمترین افراد در زندگی شما هستند. سعی کنید بهترین و مطمئن ترین فضا را برای آنها ایجاد کنید. نباید محیط منزل به گونه ای باشد که آنها به اصطلاح فراری از منزل و اتاق شان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *