لوگو آرمان فلور

متعلقات کف کاذب

 پایه :

پایه ها بخش مهم زیر ساختار در سیستم کف کاذب هستند که شامل اجزا زیر می باشند :

الف) گلدانی یا کلاهک که در قسمت فوقانی پایه بر روی لوله واسط نصب می شود. جنس کلاهک از آلومینیوم بوده و به روش دایکست تولید می شود و به همین دلیل دارای مقاومت بالایی می باشد. بر روی کلاهک ۴ عدد شاخک راهنما وجود دارد که این شاخک ها سرعت و دقت مونتاژ و نصب پانل ها را افزایش داده و از حرکت پانل ها به طرفین جلوگیری می نماید. همچنین در چهار طرف کناری کلاهک ها محلی برای قرار گرفتن استرینگر یا خط کش تعبیه گردیده است که عمل اتصال پایه ها به یکدیگر جهت تثبیت بیشتر در قسمت فوقانی را بر عهده دارد.

ب) مهره قفل کن که از جنس آلومینیوم بوده و به روش دایکست تولید می شود. محل قرارگیری مهره قفل کن در قسمت زیرین کلاهک بوده و بر روی لوله واسط نصب می شود. نقش اصلی مهره قفل کن تنظیم و تثبیت ارتفاع پایه بوده و همچنین در افزایش تحمل فشار نقش مهمی دارد.

پ) لوله واسط استاندارد فولادی که تمامی اجزای پایه بوسیله رزوه هایی که در دو سر آن تعبیه شده است بر روی آن نصب میگردند . لوله های واسط پس از طی مراحل برش و ایجاد رزوه بر روی آن با استفاده از گالوانیزه ی گرم پوشش داده می شوند. از مزیت های لوله واسط ، رزوه های تعبیه شده در قسمت فوقانی لوله واسط می باشد که در هنگام نصب و اجرا امکان تنظیم و تغییر ارتفاع پایه را به میزان ( ۳۰- , ۳۰+ میلی متر ) بوجود می آورد.

این خاصیت باعث تراز ماندن سطح کف کاذب با استفاده از یکه اندازه لوله در محل های نصب که دارای شیب می باشند، می گردد. ارتفاع لوله های واسط بستگی به سفارش مشتری دارد که معمولاً بین ۱۵cm تا ۱۱۰cm انتخاب می گردد.

ت) نشیمنگاه پایه یا کف پایه که از جنس آلومینیوم بوده و به روش دایکست تولید می گردد. کف پایه وظیفه اتصال پایه را بوسیله رولپلاک یا رولبوت به زمین بر عهده دارد.

ث) واشر یا لاستیک که از جنس پلاستیک بوده و جهت جلوگیری از صدای بوجود آمده در اثر برخورد دو سطح فلز پانل و کلاهک پایه تعبیه شده که بر روی کلاهک پایه نصب می گردد.

جدول مشخصات پایه کف کاذب :

 

مواد و جنس

ضخامت

مساحت

اندازه

ارتفاع

وزن

پوشش

کلاهک پایه

آلومینیوم

۶mm

5329mm مکعب

۷۳ X 73 mm

82 mm

215g

مهره قفل کن

آلومینیوم

۸mm

40X40mm

20 mm

40g

لوله واسط

فولادی

۲mm

4mm

25mm

25mm

15-50 cm

50-110 cm

بستگی به ارتفاع دارد

گالوانیزه گرم

نشیمندگاه پایه

آلومینیوم

۴mm

6724mm مکعب

۸۲X82 mm

35 mm

105g

لایه صداگیر

لاستیک

۲mm

6084mm مکعب

۷۸X78 mm

14g

جدول مقاومت فشار پایه :

 

مشخصات

طول موثر

نیروی قابل حمل

پایه کف کاذب

۳۰۰

۷۳۸۵

 استرینگر یا خط کش :

بخش دیگر متعلقات کف کاذب آلومینیومی استرینگر می باشد که از ورق گالوانیزه ساخته می شود. استرینگرها پس از طی مراحل برش ورق، فرم دادن به شکل ناودانی و پانچ سوراخ در دو سر تولید می شوند، سپس دو عدد پین فلزی بر روی دو سوراخ طرفین پرچ می شود. استرینگرها بر روی کلاهک پایه نصب می شوند که این عمل باعث تثبیت پایه ها در قسمت فوقانی و یکپارچگی آنان می گردد.

جدول مشخصات استرینگر

قطعه

جنس مواد اولیه

ضخامت

طول و عرض

مساحت

استرینگر

ورق گالوانیزه

۱mm

530X53 mm

27560 mm  مکعب