https://armanfloor.com/wp-content/uploads/2021/04/bg-armanfloor..jpg
کف کاذب سنگی

کف کاذب سنگی از انواع سنگ‌های مصنوعی و یا سنگ های طبیعی مثل گرانیت، مرمریت، تراونتن و…  تولید می‌شود که از استحکام بالایی نیز برخوردار است و قابلیت استفاده در مکان های پر رفت و آمد و فضاهای باز را دارد. البته نمونه سرامیکی آن نیز موجود است که در مقاله های گذشته به طور کامل به بررسی آن پرداختیم.

سنگ های مرمر و گرانیت به دلیل ظاهر شکیل و براقی که دارند در ساخت این نوع کف کاذب ها بیشتر استفاده می‌شوند و سبب تعادل بیشتر کف کاذب با محیط ظاهری یک منزل مسکونی شده‌اند، به همین جهت کف کاذب سنگی جایگاه ویژه ای در ساختمانهای مسکونی پیدا کرده است و با سلیقه مشتریان شما هم‌خوانا خواهد بود.

همانطور که در مقاله گذشته کف کاذب سرامیکی را بررسی کردیم؛ کف کاذب، از سازه‌هایی هستش که در بالای کف اتاق یا محل مورد نظر قرار می‌گیرد و با ایجاد فضای خالی، امکان عبور تمامی تاسیسات(کابل و سیم های برق، لوله های آب و …) را در اختیار ما قرار می‌دهد.

کف کاذب، انواع مختلفی دارد که هرکدام بسته به شرایط محل (میزان رطوبت، میزان تحمل بار، نوع کابلهای عبوری و …) مورد استفاده قرار میگیرند.

سازه این نوع کف کاذب

سنگهای استفاده شده در کف کاذب سنگی ابتدا با استفاده از دستگاه دیسک سنگبری با دقت 2 میلیمتر برشکاری شده و سپس توسط دستگاه مخصوص کالیبراسیون، کالیبره می‌شود. با استفاده از کف کاذب سنگی شما استفاده از ظاهری سنگی را در داخل محیط منزل یا اداره تان تجربه خواهید کرد.

 

ویژگی‌های کف کاذب سنگی

تا اینجای مقاله درباره ظاهر زیبا و استحکام این نوع سازه صحبت کردیم؛ در ادامه به بررسی دیگر ویژگی‌های آن میپردازیم.

کاهش بار مرده ساختمان و سبک سازی ساختمان از مسائل مهمی است که اهمیت بسیاری دارد، با نصب کف کاذب سنگی شما دیگر نیاز به استفاده از موادمعدنی و ملات ندارید و سبب سبک‌سازی ساختمان میشود چون با استفاده از سیستم کف کاذب نیازی به استفاده از پوکه معدنی برای تصحیح سطح ساختمان را نخواهید داشت و تنها با رگلاژ کردن پایه ها میتوانید سطح ساختمان را شیب دار کنید.

"<yoastmark

این نوع کف کاذب به دلیل جنسی که دارد در برابر رطوبت و آتش سوزی مقاوم است. به خاطر مقاوم بودن این نوع کف کاذب استفاده گسترده ای از آن در پشت بام ها و بالکن ها میشود. این نوع کف کاذب می‌تواند آب های روی سطحش را به زیر منتقل کند و پایه هایی که برای این نوع کف کاذب ها استفاده میشود دارای ارتفاع متغیر 2.5 الی 40 سانتی متری است که به راحتی میتوان در هر قسمتی از ساختمان شیب مطلوب خود را ایجاد کرد.

اجرا و نصب سریع کف کاذب سنگی از دیگر مزایای آن است. به دلیل گستردگی در انواع سنگ ها، شما امکان انتخاب وسیعی خواهید داشت و از میان رنگ ها و طرح های متعدد اقدام به انتخاب طرح دلخواه خودتان خواهید کرد.

این پست هم به پایان خود رسید. امیدواریم از مطالب لذت بره باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *