https://armanfloor.com/wp-content/uploads/2021/04/bg-armanfloor..jpg
استفاده از کف کاذب برای تهویه ساختمان ها در اروپا

در کشور های اروپایی استفاده از کف کاذب برای تهویه ساختمان ها مرسوم است. به عبارت دیگر توزیع هوا از مسیر زیر کف ساختمان (UFAD) به وسیله ی کف کاذب انجام می شود. امروز قصد داریم با تشریح این مکانیززم با این روش آشنا شویم.

در ایالات متحده آمریکا، توزیع هوای کف از رایج ترین روش برای خنک کردن ساختمان با استفاده از خلا یا سوراخ هایی زیر کف کاذب به عنوان محفظه پلنوم برای توزیع هوای مطبوع است،که از دهه 1970 در اروپا انجام می شود.

توزیع هوا از مسیر زیر کف ساختمان (UFAD) به وسیله ی کف کاذب

در مراکز داده یا همان دیتا سنتر ها، مناطق تهویه مطبوع جداگانه اغلب با استفاده از کف کاذب ایجاد می شود. کف های کاذب حفره دار یا خلا دار طوری در زیر سیستم های رایانه ای قرار می گیرند تا هوای مطبوع را مستقیماً به سمت آنها هدایت کنند.
یک سری تجهیزات (فن) وجود دارد که هوای خنک شده ای که کف تولید می شود را مکش کند به خارج از داخل اتاقی که با کف کاذب طراحی شده است. روش عملکرد این سیستم با استفاده از چگالی هوا هستش که هوای سرد همیشه در زیر هوای گرم قرار دارد، دوباره با دمیدن هوای تازه و خنک از زیر ( از خلا های کف کاذب ) به داخل اتاق این چرخه به وجود می آید.

از مزایای این کار می توان گفت که در یکسری از اتاق ها مثل دیتا سنتر ها یا اتاق های برق و حتی اتاق کامپیوتر ها ما نیاز داریم تا دستگاه ها خنک شود که هم از بروز حادثه مثل گرم شدن ناگهانی دستگاه ها که منجر به سوختن و پریدن اطلاعات می شود و جلوگیری از بروز آتش سوزی با کاهش دمای اتاق اتفاق می افتد. و مهمترین مزیت آن افزایش راندمان و طول عمر دستگاه ها هست. ساختمان‌ها و مکان های مهمی که در ایالات متحده آمریکا  از این سیستم: توزیع هوا از مسیر زیر کف ساختمان (UFAD) استفاده می‌نمایند شامل ساختمان بانک برج آمریکا، نیویورک تایمز و ساختمان فدرال سانفرانسیسکو هستند.

به پایان استفاده از کف کاذب برای تهویه ساختمان ها رسیدیم. امیدوارم مورد توجه شما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *