خرید کف کاذب ضد لغزش

خرید کف کاذب ضد لغزش

خرید کف کاذب ضد لغزش برای محیط های پر تردد گزینه مناسبی است. اما قبل از خرید نکات مهم بسیاری وجود دارد که باید آنها را بشناسید.

در ادامه جهت ارائه راهنمای خرید کف کاذب ضد لغزش با ما همراه باشید. مواردی که در این مقاله مطرح و بررسی میشوند عبارتند از:

تعریف و اهمیت کف کاذب ضد لغزش

رایج‌ترین مواد و تکنولوژی ها در ساخت

بررسی ویژگی های اصلی سازه

روش های شناسایی کف کاذب استاندارد

عواقب خرید کف کاذب غیر استاندارد

کاربرد سازه در محیط های  مختلف

در پایان شما آگاهی لازم جهت خرید کف کاذب ضد لغزش را به دست می آورید.

کف کاذب ضد لغزش و اهمیت آن

کف کاذب سازه ای است که در ساخت و ساز نوین امروز جایگاه ویژه ای دارد. این سازه روی زمین اصلی اجرا میشود و کاربردهای خاص محیطی مختلفی ایجاد میکند.

ضد لغزش بودن کف کاذب قابلیتی مهم برای محل های پر تردد محسوب میشود.

این سازه با استفاده از مواد و تکنولوژی‌های خاص، امکان ایجاد سطحی مقاوم در برابر لغزش را فراهم می‌کنند. این ویژگی به کاهش حوادث و آسیب‌های ناشی از سقوط کمک می‌کند.

با توجه به اهمیت ایمنی و بهداشت در محیط‌های مختلف از جمله:

صنعتی، تجاری، و اداری، استفاده از کف کاذب ضد لغزش امری ضروری به شمار می‌آید. این سازه علاوه بر ایجاد سطحی غیر لغزشی، مقاومت مناسبی نیز دارند. یعنی در برابر آسیب‌های ناشی از:

فشار، سایش، و ضربه‌های مختلف مقاومت دارد.

تأثیر مثبت کف کاذب ضد لغزش بر ایمنی محیط کاملا مشهود است. از جمله افرادی که در محیط‌های کاری با خطرات لغزشی مواجه هستند می‌توان به:

کارگران صنعتی، پرسنل خدماتی، و حتی افراد مسن و دیگر افراد اشاره کرد.

همچنین، از اهمیت دیگر خرید کف کاذب ضد لغزش می‌توان به افزایش بهره‌ وری در محیط‌های کاری اشاره کرد. با ایجاد یک محیط ایمن و مطمئن، کارکنان قادرند به بهترین شکل از مهارت‌ها و استعدادهای خود استفاده کنند. در نتیجه فراهم کردن یک محیط ایمن، کیفیت کار کارمندان را ارتقاء دهند.

با این توضیحات، روشن است که خرید کف کاذب ضد لغزش، از نظر:

ایمنی، بهداشت، و بهره‌ وری، امری بسیار حیاتی و حیاتی است. همچنین نیازمند توجه ویژه و انتخاب دقیق محصولات معتبر و اصیل هستند.

اگر کف کاذب فاقد این ویژگی مهم باشد، خسارت های جانی و مالی متعددی به وجود می آورد. به همین دلیل توجه به متریال استفاده شده در ساخت کف کاذب نیز از اهمیت بسیاری بر خوردار است.

بهترین متریال و روش ساخت

اولین قدم بعد از شناسایی نیاز ها و اهداف اصلی برای خرید کف کاذب ضد لغزش، اطلاع از نوع کف کاذب است. کف کاذب با توجه به موادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار میگیرد نام گذاری میشود. با توجه به این توضیح انواع مختلف کف کاذب به شرح زیر هستند:

 • کف کاذب فولادی
 • کف کاذب چوبی
 • کف کاذب لگراند
 • کف کاذب سرامیک
 • کف کاذب سنگ
 • کف کاذب شیشه
 • و… انواع متفرق دیگر

اما باید توجه داشته باشید که تمام موارد بالا در دسته بندی کف کاذب ضد لغزش قرار نمیگیرند. تنها دو نوع از موارد بالا دارای قابلیت ضد لغزش و بسیاری از ویژگی های دیگر هستند.

 • کف کاذب فولادی
 • کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی و فولادی به عنوان دو نوع از سازه های ضد لغزش هستند. این دو نوع با ویژگی‌ها و مزایای خاص خود، جایگاهی مهم در صنعت و سازمان‌ها و انواع محیط ها دارند.

این دو نوع کف کاذب ضد لغزش با استفاده از مواد متفاوت و فناوری‌های منحصر به فرد ساخته می‌شوند. این شرایط باعث می‌شود هرکدام از آنها ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی داشته باشند.

کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی از جمله محصولاتی هستند که به واسطه ویژگی‌های خاص آلومینیوم، مورد استفاده قرار می‌گیرند. آلومینیوم به دلیل:

وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی، و مقاومت در برابر دماهای بالا، انتخاب مناسبی برای ساختار صنعتی و تجاری است. این نوع کف کاذب از طریق روش‌هایی مانند ریخته‌گری یا دایکاست با پوشش ضد لغزش تولید می‌شوند.

کف کاذب آلومینیومی به دلیل مقاومت بالا در برابر:

خوردگی، ضد آب بودن، و قابلیت نصب و نگهداری آسان، برای محیط‌هایی که به شرایط محیطی سختی مانند:

مواد شیمیایی، رطوبت، و دماهای بالا در تماس هستند، بسیار مناسب است. همچنین، ظاهر زیبا و مدرن سازه، از آن یک گزینه محبوب در مکان‌هایی مانند:

رستوران‌ها، هتل‌ها، و فضاهای عمومی می‌سازد.

کف کاذب فولادی

کف کاذب فولادی از فولاد و بتن تزریقی (در صورت انتخاب خریدار) ساخته می‌شوند. فولاد به دلیل مقاومت بالا در برابر:

فشار، سایش، و ضربه، از جمله مواردی است که در بسیاری از محیط‌های صنعتی و تجاری استفاده می‌شود. کف کاذب فولادی بنا بر درخواست مشتری در دو نوع تولید میشود.

در نوع اول سازه از دو ورقه فولادی و یک لایه بتن تزریقی ساخته میشود. در این روش مقاومت کف کاذب در برابر شرایط مختلف بسیار بالاست.

در نوع دوم، کف کاذب فاقد بتن تزریقی بوده و برای محیط های خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. توپر بودن یا تو خالی بودن کف کاذب فولادی با توجه به نیاز و هدف شما از خرید مشخص میشود.

به دلیل مقاومت بالا کف کاذب فولادی در شرایط:

فشار، سایش، و ضربه، برای محیط‌هایی که با ترافیک سنگین و شرایط سختی مواجه هستند، مناسب است. این نوع کف کاذب ضد لغزش در محیط‌هایی مانند:

کارخانه‌ها، انبارها، صنایع مختلف شیمیایی، تولیدی ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نهایت، هرکدام از این دو نوع کف کذب دارای ویژگی‌ها و کاربردهای منحصر به فردی هستند. که بسته به نیازها و شرایط محیطی، می‌توانند بهترین انتخاب برای ایمنی و کیفیت در محیط‌های مختلف باشند.

بررسی ویژگی های اصلی کف کاذب ضد لغزش

کف کاذب ضد لغزش یکی از زیر ساخت های اصلی برای افزایش ایمنی و کاهش خطرات لغزش در محیط‌های مختلف از جمله:

صنعتی، تجاری، و اداری هستند. این سازه با استفاده از مواد و فناوری‌های خاصی ساخته می‌شوند به همین دلیل ویژگی‌های متعددی را ارائه می‌دهند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های اصلی کف کاذب ضد لغزش اشاره خواهیم کرد: توجه داشته باشید که این ویژگی ها تنها مختص کف کاذب تولید شده در مجموعه آرمان فلور است. یعنی وجود آنها در دیگر محصولات مشابه تضمین نمیشود.

ضد لغزش

ویژگی اصلی کف کاذب ضد لغزش، قابلیت ایجاد سطحی غیر لغزشی است. که از سقوط و آسیب‌های ناشی از لغزش جلوگیری می‌کند. این ویژگی اساسی برای افزایش ایمنی در محیط‌هایی با رفت و آمد بالا است.

مقاومت در برابر فشار

کف کاذب ضد لغزش استاندارد از موادی ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر فشار و وزن دارند. این ویژگی باعث می‌شود که این نوع از سازه ها بتوانند تحمل ترافیک سنگین را داشته باشند.

مقاومت در برابر سایش

موادی که در ساخت کف کاذب ضد لغزش استفاده می‌شوند، دارای مقاومت بالا در برابر سایش هستند. که باعث می‌شود کفپوش‌ها به مدت طولانی قابل استفاده باقی بمانند.

مقاومت در برابر خوردگی

کف کاذب استاندارد دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی از جمله اثرات شیمیایی هستند. این ویژگی مهم برای استفاده در محیط‌هایی با حضور مواد شیمیایی است.

ضد آب بودن

کف کاذب ضد لغزش آرمان فلور دارای ویژگی ضد آب هستند. که این ویژگی باعث می‌شود این سازه در معرض رطوبت، باران، و شرایط مرطوب نیز کارآیی داشته باشد.

نصب و نگهداری آسان

کف کاذب ضد لغزش آرمان فلور دارای طراحی و ساختاری هستند که نصب آنها بسیار آسان است. همچنین به دلیل کیفیت بالا و بهره گیری از متریال درجه یک نیاز به هزینه و زمان برای نگهداری ندارد.  این ویژگی باعث صرفه‌ جویی در زمان و هزینه می‌شود.

طول عمر بالا

با توجه به مقاومت بالا در برابر:

فشار، سایش، و خوردگی، کف کاذب آرمان فلور دارای طول عمر بالایی هستند. که باعث می‌شود بهره مندی از محصول در طولانی مدت ادامه یابد.

با توجه به این ویژگی‌ها، کف کاذب ضد لغزش عنصری بسیار مؤثر برای افزایش ایمنی و کاهش خطرات در محیط‌های مختلف هستند. انتخاب و استفاده از سازه مناسب با توجه به نیازها و شرایط خاص محیطی، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

البته ویژگی های کف کاذب آرمان فلور تنها به موارد بالا محدود نمیشوند. در ادامه ویژگی های خاص کف کاذب آرمان فلور را توضیح میدهیم.

کنترل الکترو استاتیک

پیشتر گفتیم که کف کاذب برای هر محیطی مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به ویژگی های بالا دیدیم که در هر محیطی نیاز خاصی را بر طرف میکند. اما آیا نصب کف کاذب در محل های حساس‌تر مانند اتاق سرور ممکن است؟

در جواب باید گفت کف کاذب آرمان فلور دارای خاصیت ضد استاتیک است. یعنی بعد از نصب در محل هایی چون اتاق سرور یا مرکز داده، از تجمع الکترواستاتیک جلوگیری میکند.

فضا سازی محیطی

محیط هایی مانند ساختمان های تجاری به سیستم های مهمی چون:

سیستم گرمایش، سیستم تهویه و کنترل هوا، سیستم سرمایشی نیاز دارند. نصب کف کاذب فضای خالی بین زمین و سازه به وجود میاورد. برای استفاده بهینه از انرژی این تجهیزات، بهترین محل، نصب زیر کف کاذب است.

پوشاندن تاسیسات رو کار

برخی از ساختمان های استثنایی مانند ساختمان های بتنی تاسیسات را به صورت رو کار اجرا میکنند. زیرا امکان شکافتن سقف و یا دیوارهای بتنی، سخت و هزینه بر است.

به همین دلیل نصب کف کاذب در چنین ساختمان هایی، راه حلی برای رفع مشکل محسوب میشود. چرا که متوان تمام تاسیسات را زیر کف کاذب اجرا کرد.

شناسایی کف کاذب استاندارد

شناسایی کف کاذب استاندارد اهمیت بالایی دارد. زیرا استفاده از محصولات غیر استاندارد می‌تواند به مخاطرات جدی و حتی حوادث منجر شود. در زیر به برخی روش‌های شناسایی کف کاذب استاندارد اشاره خواهیم کرد:

بررسی مشخصات فنی

یکی از روش‌های اصلی شناسایی کف کاذب استاندارد، بررسی مشخصات فنی محصول است. محصولات استاندارد، دارای اطلاعات و توضیحاتی هستند که شامل جزئیات فنی مانند:

جنس مواد، استانداردها، تولید کننده، و نمادهای مربوط به استانداردهای ایمنی و کیفیت می‌شوند. بررسی دقیق این اطلاعات می‌تواند کمک کننده در تشخیص کفپوش‌های اصلی باشد.

بررسی نشانه‌ها و برندها

آشنایی با برندهای معتبر کف کاذب نیز از روش‌های موثر در شناسایی محصولات استاندارد است. برندهای معتبر تلاش می‌کنند تا استانداردهای بین‌ المللی را رعایت کرده و محصولات با کیفیت ارائه دهند. بررسی و شناخت این برندها می‌تواند اطمینان از اصالت محصول را افزایش دهد.

مشاوره با کارشناسان صنعتی

در صورت عدم اطمینان از اصالت سازه، مشاوره با کارشناسان صنعتی و متخصصان می‌تواند کمک کننده باشد. این افراد توانایی تشخیص محصولات اصلی را دارند. همچنین توصیه‌های مفیدی در خرید محصولات با کیفیت ارائه دهند.

بررسی توزیع و فروش

بررسی مکان‌های فروش و توزیع سازه نیز می‌تواند نقش مهمی در شناسایی داشته باشد. مجموعه ها و برند ‌های رسمی از استانداردهای دقیق در فروش و توزیع محصولات خود پیروی می‌کنند.

استفاده از منابع معتبر

استفاده از منابع معتبر و اعتماد‌ بخش برای خرید کف کاذب از دیگر روش‌های موثر در شناسایی محصولات استاندارد است.

 • مراجعه به مجموعه های معتبر
 • سایت‌های اینترنتی برندها
 • و مراجعه به نمایندگی‌های اصلی

می‌تواند امکان خرید محصولات اصلی را فراهم کند.

علاوه بر موارد فوق، خرید بی واسطه از برند آرمان فلور باعث اطمینان بیشتر و خرید با بهترین قیمت میشود.

خرید کف کاذب غیر استاندارد

خرید کف کاذب  غیر استاندارد می‌تواند به عواقب جدی و مختلفی منجر شود. که بر ایمنی و هزینه‌های مالی تأثیر می‌گذارد. در زیر به برخی از این عواقب اشاره خواهیم کرد:

کاهش ایمنی

یکی از اصلی‌ترین عواقب خرید کف کاذب غیر استاندارد، کاهش ایمنی محیط است. سازه های غیر استاندارد از مواد کم‌ کیفیت و فرآیندهای تولید نامناسب استفاده می‌کنند. که می‌تواند باعث ایجاد سطحی لغزشی، نا پایدار و حتی خطرناک شود.

افزایش خطرات لغزش

کف  کاذب غیر استاندارد سطحی نا ایمن ایجاد میکنند. از جمله این خطرات لغزش را میتوان نام برد. این خطر در محل های پر تردد مشکلات مختلفی ایجاد میکند. این موضوع می‌تواند به آسیب‌های جدی منجر شود.

خرابی سریع

مواد نامناسب و روش‌های تولید ضعیف باعث خرابی و فرسایش سریع سازه میشود. که نیاز به تعویض مکرر و هزینه‌های اضافی را به دنبال دارد.

تأثیرات زیست محیطی

کف کاذب هایی که از مواد اولیه ای چون چوب و پلاستیک ساخته میشوند در این دسته قرار میگیرند. زیرا در ساخت کف کاذب چوبی، درختان بسیاری قطع میشوند. حتی کف کاذب های پلاستیکی بازیافت ناپذیراند و از این هت به محیط زیست و طبیعت آسیب جدی میزنند.

عوارض بهداشتی

کف کاذب بی کیفیت گرد و غبار و تمام عناصر مضر داخل هوا، نظیر:

آلرژی‌ها، میکروب هاو.. را جذب کرده، و به مشکلات تنفسی منجر میشود. این مواد ممکن است حاوی مواد سمی و ضد عفونی‌ کننده‌های قابل تحلیل هوا باشند. که به صورت آزاد در محیط ‌گشته و سلامت را به خطر می‌اندازند.

مشکلات حقوقی و مالی

استفاده از کف کاذب غیر استاندارد به مشکلات حقوقی و مالی منجر شود. اگر در اثر استفاده از این محصولات، آسیب‌های جسمی یا مالی به کاربران یا سازمان‌ها وارد شود.

به طور کلی، خرید کف کاذب ضد لغزش  و غیر استاندارد  عواقب جدی و ناخواسته‌ای دارد. که بر ایمنی، بهداشت، و هزینه‌های مالی تأثیر می‌گذارد. بنابراین، توصیه می‌شود که در انتخاب و خرید سازه، به استانداردها و معیارهای کیفیت و ایمنی توجه ویژه داشته باشید. همچنین از منابع معتبر و برندهای اصلی استفاده کنید.

کاربرد کف کاذب

کف کاذب در مکان‌های مختلفی کاربرد دارد که نیاز به:

مدیریت کابل‌ها، سیستم‌های تهویه و دسترسی به تجهیزات زیرزمینی دارند. برخی از این مکان‌ها عبارتند از:

اتاق‌های سرور و مراکز داده: برای مدیریت کابل‌های شبکه، برق و تهویه مطبوع.

دفاتر اداری: جهت انعطاف ‌پذیری در تغییرات محل تجهیزات الکترونیکی و سیستم‌های کابل‌ کشی.

اتاق‌های کنترل و مانیتورینگ: برای دسترسی سریع به کابل‌ها و تجهیزات زیر کف.

مراکز تماس: برای مدیریت آسان سیستم‌های ارتباطی و کابل ‌کشی.

اتاق‌های کنفرانس و جلسات:  جهت جلوگیری از پراکندگی کابل‌ها و فراهم آوردن سطحی یکنواخت.

مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها: برای نصب و تغییر راحت سیستم‌های الکترونیکی و کامپیوتری.

مکان‌های صنعتی: برای دسترسی به سیستم‌های زیر زمینی و خطوط تولید.

کف کاذب به دلیل انعطاف ‌پذیری و دسترسی آسان به زیر ساخت‌ها، در بسیاری از فضاهای:

تجاری، آموزشی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سالن‌های نمایشگاه و غرفه‌های نمایشگاهی: برای مخفی کردن کابل‌ها و ایجاد فضایی تمیز و مرتب.

بانک‌ها و موسسات مالی: برای مدیریت سیستم‌های امنیتی، ارتباطات و تجهیزات کامپیوتری.

مراکز بهداشتی و درمانی: در اتاق‌های جراحی و مراکز تشخیصی برای دسترسی به تجهیزات پزشکی زیر زمینی.

استودیوهای تلویزیونی و رادیویی: برای مدیریت کابل‌های صوتی، تصویری و برق.

مراکز پژوهشی و آزمایشگاهی: برای نصب و تغییر تجهیزات آزمایشگاهی و دسترسی به سیستم‌های زیرساختی.

سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها: برای پنهان کردن کابل‌های تجهیزات صوتی و نمایشی.

فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار: جهت مدیریت سیستم‌های الکترونیکی، امنیتی و ارتباطی.

هتل‌ها و مراکز تفریحی: برای ایجاد ظاهری مرتب و دسترسی آسان به سیستم‌های الکترونیکی.

خرید کف کاذب ضد لغزش

با توجه به شروع سال جدید بسیاری از مشاغل بنابر نیازهای خود اقدام به خرید کف کاذب خواهند کرد. همچنین بسیاری از مشاغل برای باسازی محیط مورد نظر و بالا بردین ایمنی به خرید کف کاذب نیاز دارند.

شما میتوانید بهترین انواع کف کاذب را با ضمانت کیفیت و خدمات پس از فروش از مجموعه آرمان فلور تهیه کنید.

آرمان فلور تخصصی‌ترین تولید کننده کف کاذب برای محیط های مختلف است. شما میتوانید جهت مشاوره و آشنایی بیشتر با مجموعه و محصولات با شماره زیر تماس بگیرید.

09128299569

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *