لوگو آرمان فلور

کف کاذب فن دار چیست؟

کف کاذب فن دار چیست؟

کف کاذب های مختلفی وجود دارند. در مقاله های گذشته درباره انواع مختلف کف کاذب ها صحبت کرده ایم. همچنین درباره مکان های مختلفی که از کف کاذب ها استفاده می شود بحث کرده ایم. در این پست قصد داریم درباره یک نوع از کف کاذب هایی صحبت کنیم که دارای یک ویژگی خاصی می باشند. کف کاذب فن دار یا کف کاذب دارای فن یکی دیگر از انواع کف کاذب ها می باشد.

کف کاذب دارای فن

این نوع سازه ها همانطور که از نام آن پیداست به فن هایی اطلاق می شود که در کف اتاقی برای خنک سازی قرار می گیرند. از این سازه ها بیشتر در اتاق های سرور ها و مراکز داده ها استفاده می شود. در این ساختمان ها به دلیل وجود حجم زیادی از سرورها و دیگر تجهیزات رایانه ای نیاز است تا خنک سازی هوای اتاق در دستور کار باشد. در اتاق هایی که از ماینرها استفاده می شود هم بهتر است از این نوع کف کاذب ها استفاده شود. به دلیل وجود فن های پرقدرت، تهویه هوا به سرعت انجام می پذیرد.

کانال سرد و گرم هوایی با کف کاذب های فن دار

در اتاق های سرور بحث خنک سازی بسیار مهم است. در این اتاق ها از دو کانال هوای گرم و سرد استفاده می کنند. از تجهیزات دیگری نیز برای خنک سازی اتاق های سرور استفاده می شود که در مقاله های مربوط به کف کاذب اتاق های سرور به بیان آنها پرداخته ایم.

ساختار کف کاذب فن دار

اگر با ساختار کف کاذب آشنایی ندارید به شما پیشنهاد می کنم مقاله کف کاذب چیست؟ را مشاهده کنید. کف کاذب ها از سه جز مختلف تشکیل شده اند. کف کاذب های فن دار همانند دیگر کف کاذب ها می باشند. فقط فن هایی باید بصورت جداگانه خریداری و نصب شوند. به همین دلیل پایه هایی که در این نوع کف کاذب ها انتخاب می شود باید دارای ارتفاع بیشتری باشد تا تجهیزات مربوط به فن ها را بتوان نصب کرد.

کف کاذب فن دار کف کاذب فن دار

همانطور که اشاره کردیم از این نوع سازه بیشتر در اتاق های سرور استفاده می شود. با کمک این سازه ها میتوان جریان هوای متعادلی ایجاد کرد. شما می توانید با توجه به ابعاد اتاق سرور خود از کف کاذب هایی با اندازه های متنوعی استفاده کنید. همچنین با بررسی تعداد تجهیزات مورد استفاده در اتاق سرور و دمایی که نیاز دارید اتاق سرور خود داشته باشد می توانید تعداد فن های مورد نیاز خود را تهیه کنید.

کلام آخر

برای گرفتن مشاره در زمینه کف کاذب های آلومینیومی و فولادی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمائید. همچنین برای دریافت مشاوره های بیشتر در زمینه کف کاذب های دارای فن نیز می توانید با ما در ارتباط باشید. در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهامی می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.