دکوراسیون های چوبی - طراحی دکوراسیون با چوب - دکوراسیون داخلی با چوب

طراحان بسیاری وجود دارند که از چوب به عنوان المان اصلی طراحی های خود استفاده می کنند. در بخش های بسیاری از کشور ما نیز در طراحی دکوراسیون های داخلی از چوب استفاده زیادی می شود. استفاده از وسایل چوبی و چوب در طراحی دکوراسیون دارای اصولی می باشد که باید آن دقت ویژه ای نمود.

استفاده از وسایل چوبی در دکوراسیون

دکوراسیون های چوبیبهره بردن از انواع مختلف وسایل چوبی می تواند زیبایی خیره کننده ای را به منزل شما ارائه کند. انتخاب یک قطعه چوبی، یک مجسمه و یا انتخاب وسایلی که دارای رنگ های چوبی می باشند. اینها مواردی است که باعث می شود حس چوب را در منزل خود احساس کنید. میزهای چوبی، میز تلویزیون چوبی، پرده ها و پارکت ها. تمام این موارد را می توانید برای منزل خود انتخاب کنید. گستردگی چوب در تنوع و رنگ بسیار است. به همین دلیل شما انتخاب های بسیاری را خواهید داشت. حتی اگر دارای سلیقه سختگیرانه ای نیز باشید، به راحتی می توانید طرح و رنگ مدنظر خود را انتخاب کنید.

تناسب رنگ در دکوراسیون چوبی

برای انتخاب وسیله ها باید به محیط و دیگر المان ها توجه ویژه ای کنید. اگر قصد رنگ آمیزی منزل خود را دارید باید به یکسری از نکات توجه داشته باشید. برای انتخاب رنگ مناسبی که به دیگر المان های چوبی ظاهر خوبی بدهد توجه داشته باشید. رنگ انتخابی شما باید در طیف رنگی دیگر محصولات باشد. می توانید از سایت هایی که طیف های رنگی را ارائه می کنند بهره بگیرید. با این کار مناسبترین دکوراسیون های چوبی را می توانید اتخاب نمایید.

دکوراسیون های چوبی - طراحی دکوراسیون با چوب - دکوراسیون داخلی با چوب

گیاهان در طراحی های چوبی

وجود هر نوع گیاهی در منزل توصیه می شود. البته باید با توجه به شرایط نگه داری مخصوص هرگیاه به آنها رسیدگی کنید. ترکیب رنگ سبز و رنگ چوب جلوه های زیبایی را برای شما بروز می دهد. سعی کنید در خانه خود نیز از گلدان های با طرح چوب استفاده کنید. یا همانند تصویر بالا می توانید گلدان ها را در محفظه های چوبی قرار بدهید. از گیاهان مصنوعی نیز می توانید استفاده کنید. ولی دقت داشته باشید که زیبایی گیاهان طبیعی را نمی توانید با استفاده از گل های مصنوعی درست کنید.

دکوراسیون های چوبی

کلام آخر

لوستر ها، پرده ها، مجسمه ها و دیگر اجزای منزل خود را سعی کنید جوری انتخاب کنید تا بیشترین هماهنگی را با تم اصلی داشته باشد. همچنین برای انتخاب مبلمان، تخت ها، فرش ها و موکت ها نیز این نکته را در نظر داشته باشید. تناسب و هماهنگی مهمترین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید. در برخی موارد، تضادهای رنگی نیز سبب ایجاد آن تناسب و هماهنگی بین وسایل منزل می شوند. به این نکات نیز دقت داشته باشید. اگر تجربه ای از طراحی این سبک را در اختیار دارید و یا در این سبک از منازل زندگی می کنید می توانید در قسمت نظرات آنها را بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *