تصویر شاخص دکوراسیون های داخلی ایرانی

در مقاله های پیشین درمورد انواع دکوراسیون های موجود صحبت کردیم. به بررسی سبک های طراحی داخلی نیز پرداختیم. ویژگی های هر سبک را نیز بیان کردیم. در این مقاله به بررسی مواردی از دکوراسیون های داخلی ایرانی خواهیم پرداخت.

چینش وسایل در دکوراسیون های داخلی ایرانی

منازل ایرانی ها اغلب دارای فرش می باشد. یعنی بیشتر کف زمین از موکت و فرش پوشیده شده است. در طراحی های غربی و اروپایی به دلایلی از فرش های زیاد استفاده نمی کنند. تنها برای دکور منزل یک فرش در وسط خانه پهن میکنند. سپس دورتادور آن را مبل قرار می دهند. بیشتر توجه در طراحی های غربی معطوف به کفپوش ها و کف منزل می باشد. با کمک سرامیک های زیبا یا کفپوش های مناسب اقدام به زیباسازی منزل می کنند.

مبلمان دکوراسیون های داخلی ایرانی

البته با گذر زمان نیز طرح های غربی در بین ایرانیان محبوب شده است.بیشتر مردم سعی می کنند از فرش های مناسبی در طراحی دکوراسیون های داخلی ایرانی استفاده کنند. برای انتخاب فرش باید ملاک های گوناگونی را مدنظر داشت. مواردی نظیر طرح و رنگ فرش از مهمترین موارد آن می باشد. فرش هایی که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که با رنگ های موجود در خانه همخوانی داشته باشد. رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری های نصب شده برآن و رنگ کفپوش ها یا سرامیک های موجود در کف زمین از مواردی است که باید به آنها توجه داشته باشید.

چینش کمدها در دکوراسیون های داخلی ایرانی

بعضی از افراد بر این باور هستند که تضاد رنگ ها باعث زیبایی می شود. تمام این موارد سلیقه ای می باشد و باید با خودتان بسیار فکر کنید. وجود رنگ های سفید، مشکی، قرمز، آبی و سبز و… در کنار یکدیگر می تواند هم ایده خوبی باشد و هم ایده نامناسبی. اگر چینش وسایلتان را به گونه ای انتخاب کنید که این رنگ ها بین فضای محیط پخش شوند میتوان ادغام رنگ ها را بسیار زیبا توصیف کرد.

کمد های قدیمی

انتخاب وسایل و دکوراسیون داخلی باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد. اگر قصد دارید از فرش هایی با طرح قدیمی استفاده کنید باید از وسایلی در همان سبک بهره ببرید.

کمدهای قدیمی دکوراسیون های داخلی ایرانی

سبک مبل ها و میزها و… باید تداعی کننده طراحی داخلی مدنظرتان باشد.حتما سعی کنید از قاب های عکس قدیمی خود در طراحی دکوراسیون های داخلی ایرانی بهره ببرید. همچنین می توانید کمدهایی را درنظر بگیرید و وسایل عتیقه مانند را درآن قرار بدهید. درکل سعی کنید از هر نوع وسیله ای که تداعی کننده سبک طراحی شما می باشد استفاده کنید. فرضا اگر آباژوری قدیمی در خانه دارید برای روشنایی قسمتی از اتاق آنرا نصب کنید. می توانید از گلیم های قدیمی بجای فرش های ماشینی استفاده کنید. تمام این موارد بستگی به بودجه و سلائق شما دارد.

حتما برای انتخاب یک طرح مناسب برای دکوراسیون منزلتان مشورت کنید. زیرا قرار است پس از پیاده سازی سبک جدید تا مدت نامعلومی از این سبک طراحی استفاده کنید. بهتر است مشورت های خود را با تمام اعضای خانه انجام بدهید. برای همه موارد همفکری های لازم را انجام بدهید. کوچکترین جزئیات را هم باید در نظر داشته باشید. قرار است تمام افراد یک منزل در این خانه سکونت داشته باشند. پس بهتر است همه اعضا در جسله های همفکری که برگزار خواهید کرد حضور داشته باشند.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. آیا تاکنون تجربه تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود را داشته اید؟ شما هم می توانید درباره سختی های تغییر دکوراسیون در قسمت نظرات به بحث و گفتگو بپردازید. همچنین از تجربه های شیرین استفاده از دکوراسیون جدیدتان نیز برای ما بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *