تصویر شاخص

در این مقاله سراغ یکی دیگر از بخش های یک منزل مسکونی می رویم. پذیرایی یکی از مهمترین قسمت های یک منزل می باشد. قصد داریم به معرفی چند ایده برای طراحی منزل و پذیرایی بپردازیم. همچنین به نقد و بررسی ایده های موجود در طراحی اتاق و پذیرایی بپردازیم. سبک های خاصی موجود می باشد که شما باید با توجه به روحیات خود آنها را بررسی کنید. شاید ویژگی های روحی شما با بعضی از دکوراسیون ها مناسب نباشد. یا بعضی رنگ ها سبب ناراحتی و افسردگی شما می شود. بنابراین باید با شناخت کاملی سراغ انتخاب رنگ ها برای طراحی بخش های منزل خود گام بردارید.

ایده طراحی پذیرایی و اتاق های دیگر با مبلمان

طراحی کامل پذیرایی

رنگ ها بحث بسیار گسترده ای دارند. شما باید از رنگ هایی استفاده کنید که با شرایط روحی و خلقیات شما یکی باشد. در اتاق های پذیرایی وسایلی برای پذیرایی از مهمان ها وجود دارد. مبلمان هایی که انتخاب می کنید باید با سبک طراحی منزل خود یکی باشد. اگر از کاغذ دیواری یا کفپوش در منزل خود استفاده کرده اید باید تناسب رنگی را حفظ کنید. استفاده از مبل مهمترین نکته طراحی های موجود می باشد.

مبلمان در طراحی منزل و پذیرایی

شما باید از مبلمانی متناسب با سبک طراحی شده منزلتان استفاده کنید. هماهنگ بودن رنگ مبلمان و بقیه اجزا بسیار حائز اهمیت می باشد. شما باید همیشه توازن رنگی را حفظ کنید. بعضی از افراد انتخابشان طراحی ساده می باشد. به طور مثال در عکس بالا فقط یک تابلو بسیار ساده با خطوط عمودی وجود دارد. عناصر زیادی در این تصویر استفاده نشده است. رنگ میزهای پذیرایی و یا عسلی ها نیز باید با بقیه هماهنگ باشد.

استفاده از گیاهان در طراحی اتاق پذیرایی

گل آرایی و فضا آرایی ایده طراحی اتاق پذیرایی

با وجود آپارتمان های کوچک و فضاهای آپارتمانی، شما نباید از گیاهان دست بکشید. شما می توانید با خرید گیاهان مخصوص آپارتمان این المان مثبت را به منزل خود اضافه کنید. وجود گل و درختچه های کوچک در یک منزل مسکونی در بلندمدت ویژگی های خوبی برای شما خواهد داشت. شما با مراقبت از این گل ها احساس آرامش خوبی خواهید کرد. قطعا با توجه به زندگی های پر تنش امروزی، گذراندن لحظات اندکی با این گیاهان برای شما بسیار مفید خواهدبود. توازن رنگی مناسبی که به طراحی اتاق پذیرایی اضافه می کند بسیار لذت بخش خواهد بود. احتمالا مهمان های شما از ذوق هنری شما نیز به وجد خواهند آمد. پس از مدتی از شما درخواست مشاوره برای خرید گیاهان آپارتمانی نیز می کنند.

توازن رنگی خانه

عضو جدانشدنی منازل را می توان گیاهان نام برد. وجود گیاه بسیار حائز اهمیت است. شما هر طیف رنگی که در منزل خود استفاده کنید را می توانید در کنار یک گیاه قرار بدهید. استفاده از مبلمان هایی متناسب با شکل منزل و اتاق تان هم مهم است. اگر اتاق مربعی مانند یا مستطیل مانندی دارید با به چینش مبلمان خود نیز دقت کنید. استفاده از آینه هم برای یک منزل مسکونی بسیار زیبا است. قرار دادن یک آینه قطعا ویژگی مثبتی برای منزل شما به حساب خواهد آمد. سعی کنید وسایلی را تهیه و استفاده کنید که کاربردی باشد. اگر تنها قصد شما از خرید یک وسیله، استفاده از آن در دکوری منزلتان می باشد بهتر است اول به فکر جای آن باشید. در نظر گرفتن فضای مناسب برای دکوری ها هم عاملی مهم برای شما خواهد بود.

استفاده از رنگ های روشن و تیره در طراحی اتاق پذیرایی

روشن یا تیره

تنها نباید سلیقه خود را ملاک انتخاب و خرید کالاهای پذیرایی قرار بدهید. نظر تمام کسانی که در آن منزل سکونت دارند مهم می باشد. نباید شرایط به گونه ای پیش برود که در آینده سبب دل زدگی افراد منزل شود. حتما همیشه نظر جمع را برای انتخاب موارد اصولی مثل انتخاب طیف رنگ بپرسید. قطعا بسیاری از افراد هستند که تمایل بیشتری به رنگ های روشن نسبت به رنگ های تیره دارند. رنگ های تیره این افراد را آزار می دهد. پس در این زمینه مشورت های لازم را انجام بدهید.

در این مقاله بیشتر سعی بر این بود تا مسائلی در حوزه اتاق پذیرایی ذکر کنیم. در مقاله های بعدی به بیان مسائل دیگری خواهیم پرداخت. اگر ایده ای در ذهن دارید حتما در قسمت نظرات ذکر کنید. همچنین درباره مسائل مربوط به اتاق پذیرایی هم می توانید به تبادل نظرات بپردازید. قطعا انتخاب بهترین رنگ و بهترین جنس از هر کالایی  بسیار سخت می باشد اما غیرممکن نیست. با اندکی تفکر می توانید بهترین انتخاب را پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *