https://armanfloor.com/wp-content/uploads/2021/04/bg-armanfloor..jpg
دیوار شیشه ای چیست

دیوارها در یک خانه به منزله ایجاد کننده یک فضای امن برای اعضای خانه می باشد. در معماری فضاهای بیرونی خانه، طراحان می کوشند دیوار هایی با ضخامتی مناسب و عایقی در برابر سرما و گرما ایجاد کنند. شاید بعضی از آنها هم عقیده داشته باشند که هر چه دیوار قطور تر و مستحکم تر باشد، امنیت بیشتری را برای اعضای منزل به ارمغان می آورد. در این مقاله سعی داریم شما را با دیوار های جالبی به نام دیوار شیشه ای آشنا کنیم.

در طراحی های داخلی، فضا به سمتی پیش رفته است که طراحان تمایلی به استفاده از آن دیوار های قدیمی ندارند. دیوار هایی که حائل نور بود و دیگر نمی توانستیم فضاهای پشت دیوار را مشاهده کنیم. آنها اکنون شیوه جدیدی از طراحی را پیش می برند یعنی دیوار های جالبی که از جنس شیشه هستند.

دیوار شیشه ای
دیوار شیشه ای

سیر تحول دیوار های شیشه ای

در گذشته شاید دیوارهایی از جنس شیشه را در کافه ها، رستوران ها، بعضی از ساختمان های اداری و … مشاهده کرده باشید. اما اکنون طراحان دکوراسیون های داخلی استفاده گسترده ای از دیوار های شیشه ای در منازل مسکونی می کنند. آنها از شیشه برای دیوار های حمام ها، دکور های میز، اتاق خواب ها، بالکن ها، آشپزخانه ها و … بهره می برند.

دیوار های شیشه ای نسبت به دیوار های گچی و سیمانی قدیم ویژگی های مثبتی همانند عبور نور طبیعی و برخورداری از جلوه زیبا را دارا می باشند که در ادامه به بررسی ویژگی های دیوار های شیشه ای می پردازیم.

استفاده از شیشه در نمای ساختمان
استفاده از شیشه در نمای ساختمان

دلایل استفاده از دیوار های شیشه ای

همانطوری که در عکس های می بینید، با بکار بردن دیوار های شیشه ای جلوه های خیره کننده ای نمایان شده است. همچینن خانه ها زیبایی وصف نشدنی پیدا کرده اند. البته شاید برخی افراد تمایل زیادی به محیط های روشن نداشته باشند و از این سبک خوششان نیاید ولی برای آنها نیز شیشه های رنگی وجود دارد که می توانند با بررسی آنها اقدام به طراحی منزلشان با دیوارهایی از جنس شیشه های رنگی بکنند.

در گذشته های نه چندان دور، در پاساژها و مجتمع های بزرگ، طراحان اقدام به قرار دادن نمای خارجی از جنس شیشه کردند. در آن زمان (تا الان) شاهد نماهای خارجی تماما پنجره ایی بودیم که نور خورشید را به طور کامل به داخل ساختمان وارد می کرد. می توان گفت که یکی از برترین مزیت های استفاده از دیوار های شیشه ای عبور نور طبیعی خورشید از آن می باشد. در منازل مسکونی کنونی که فضاها کوچک هستند با استفاده از رنگ های روشن و نور طبیعی می توان محیط را دلنشین تر کرد.

در واحد های اداری و یا در فیلم ها مشاهده کرده اید که عده ای در حال برگزاری یک جلسه در یک اتاقک شیشه ای هستند. اگر درباره موارد حساس در حال بحث باشند، آیا صدای آنها به بیرون نفوذ خواهد کرد؟

دیوار های شیشه ای را می توان عایق های صدای قابل قبولی در نظر گرفت. البته با توجه به متریال های استفاده شده و فریم های موجود و همچنین یراق آلاتی که برای نصب شیشه ها استفاده شده می توان میزان عایق بودن صدا را تقویت کرد. همچنین در محیط های اداری شلوغ نیز استفاده از این نوع دیوار و ایجاد اتاقک های کوچک گزینه مناسبی برای کاهش سروصدا و کاهش نویز محیط است.

دیوار شیشه ای

ویژگی های دیگر…

استفاده از دیوارهای شیشه ای نسبت به دیوار های گچی مزیت های دیگری نیز دارد. ویژگی هایی نظیر مقرون به صرفه بودن و امکان بازسازی راحت.

شما پس از نصب دیوار های شیشه ای به راحتی می توانید آنها را جدا کنید. اگر قصد تغییر دکوراسیون را دارید آن را جابه جا کنید ولی برای تغییر دکوراسیون و جابه جایی دیوار های گچی و سیمانی شما هم هزینه های بسیاری را متحمل خواهید شد و هم زمان و انرژی زیادی را تلف خواهید کرد.

مزیت دیگر را می توان امکان سفارشی سازی طرح ها نام برد. شما می توانید هر طرحی را که مد نظرتان است بر روی شیشه های پیاده سازی کنید و شرایط را به بهترین حالت ایده آل برای خود تبدیل کنید.

در این مقاله بیشتر سعی مان براین بود که بتوانیم بررسی جامعی از دیوار های شیشه ای داشته باشیم و ویژگی های آن ها را بیان کنیم. در صورتی که قصد دارید از این نوع دیوار ها برای منازل یا محل کار خود استفاده کنید، حتما تمامی شرایط را در نظر بگیرید. سعی کنید با کارشناسان خبره در این زمینه مشورت کنید. مشورت در این زمینه باعث می شود بتوانید بهترین انتخاب را کرده باشید و تا مدتها خیالتان از بابت زیبایی و خاص بودن منزل یا محل کارتان راحت باشد.

استفاده از شیشه و دیوار های منحنی شیشه ای در ساختمان های اداری و تجاری
استفاده از شیشه و دیوار های منحنی شیشه ای در ساختمان های اداری و تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *