لوگو آرمان فلور

کف کاذب سرامیکی

کف کاذب سرامیکی

کف کاذب سرامیکی دارای پایه هایی از جنس پلی‌پروپیلن می‌باشد. تایل آن از جنس ساندویچ تایل سرامیک ام‌دی‌اف و یا فولادی است. مواد بکار رفته در ساخت کف‌های کاذب سرامیکی، همخوانی بسیاری با سایر متریال‌های ساختمان دارند. از این جهت کاذب بودن کف کمتر حس می‌شود.

همانطور که در مقاله گذشته اجزاء کف کاذب را بررسی کردیم؛ کف کاذب، از سازه‌هایی هستش که در بالای کف اتاق یا محل مورد نظر قرار می‌گیرد و با ایجاد فضای خالی، امکان عبور تمامی تاسیسات(کابل و سیم های برق، لوله های آب و …) را در اختیار ما قرار می‌دهد.

کف کاذب، انواع مختلفی دارد که هرکدام وابسته به شرایط محل (میزان رطوبت، میزان تحمل بار، نوع کابلهای عبوری و …) مورد استفاده قرار میگیرند.

سازه کف کاذب سرامیکی :

این نوع کف کاذب با پوشش فولادی پشت سرامیک و نوار مقاوم تولید می‌شود. ساخت این سازه با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته، تزریق پودر سیمان و مابقی مواد مورد نیاز برای ساخت کف کاذبی مستحکم صورت می‌گیرد. این سازه به دلیل وزن استانداردی که داراست، طول عمر بیشتری دارد. زیرسازه پایدارتر می‌ماند. در نتیجه زمان انجام سرویس‌های دوره‌ای افزایش می‌یابند و در بازه زمانی طولانی تری بازبینی صورت می‌گیرد.

کف کاذب سرامیکی دارای وسعت تنوع و طرح‌های گوناگونی می‌باشند. به گونه ای که به تعداد طرح‌های سرامیک با کیفیت موجود در بازار، امکان انتخاب دارید. بنابراین محدودیتی در انتخاب نوع طرح و رنگ آن نخواهید داشت. به دلیل این گستردگی در طرح‌ها، امکان استفاده از این نوع کف کاذب‌ها در کلیه سالن های کنفرانس و اتاق های سرور و مخابرات و اداری و …. فراهم می‌باشد و شما می‌توانید طرح اداری یا تجاری یا مسکونی یا … دلخواه خود را انتخاب بنمایید.

کف کاذب سرامیکی
تصاویر کف کاذب

ویژگی‌ها :

این نوع کف کاذب به دلیل استحکام بالا و برخوردار بودن از طرح‌های زیبا، مناسب مکان های پرتردد می‌باشد. پوشش نهایی پنل این سازه از مقاومت بالایی برخوردار است و مناسب مکان های با رفت و آمد بسیار است. این نوع پوشش مقاوم در برابر خط و خش هستش و بدون هیچگونه نگرانی میتونید از چرخ دستی و یا صندلی‌های چرخ دار استفاده کنید و نگرانی بابت خط و خش برروی پوشش کف کاذب سرامیکی نداشته باشید.

کف کاذب سرامیکی دربرابر آتش‌سوزی مقاوم است. همچنین این نوع کف کاذب مقاومت بالایی دربرابر رطوبت داراست و به خاطر تحمل رطوبت و حرارت بالا؛ از این کف کاذب‌ها میتوان در آشپزخانه‌ها نیز استفاده کرد زیر آشپزخانه‌ها از محیطی هایی هستند که در معرض آسیب دیدگی توسط این دو عاملند. جنس این کف کاذب باعث شده تا در برابر مواد اسیدی نیز مقاوم باشد و درمحیط‌های آزمایشگاهی هم مورده استفاده قرار بگیرد. کف کاذب سرامیکی کاملا نارسانا هستش و در برابر جریان الکتریکی نقش عایق را ایفا میکند و هیچ جریانی رو از خودش عبور نمی‌دهد.

خب به پایان این پست رسیدیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.